Головна Війна проти України Фермери під час війни у новому проєкті Ukraїner

Фермери під час війни у новому проєкті Ukraїner

Кадр з документального фільму «Фермерство під час війни»

Команда Ukraїner предствила новий документальний фільм «Фермерство під час війни». Ця стрічка розповідає про те, як українські аграрії долають виклики війни і як російська агресія загострює продовольчу кризу в світі.

Герої стрічки — працівники масштабних підприємств, власники фермерських господарств і локальні підприємці. Частина з них були змушені релокувати свої господарства, інші — протистояти жахам окупації, ворожим обстрілам, замінуванню полів та іншим катастрофам, спричиненим російськими військами.

Документальний фільм «Фермерство під час війни»складається з чотирьох історій. Також глядачам доступні окремі інтерв’ю з героями стрічки. Про замінування сільськогосподарських полів на Слобожанщині розповідає фермерка Людмила Левченко та волонтерка благодійного фонду «Волонтерська юа» Мар’ям Йол. Cпогадами про евакуацію тварин із півдня України ділиться власник «Велесової ферми» Михайло Травецький. Про експорт українського зерна розповідає Володимир Славінський, директор торгівлі агрокомпанії «Нібулон» — одного з найбільших виробників та експортерів України. Миколаївські підприємці Володимир Свідерський і Євген Ващенко діляться історією порятунку полів від затоплення у червні 2023-го. Тоді значна частина фермерських угідь у пониззі Дніпра опинилися під водою після підриву окупантами греблі Каховської ГЕС.

«Ця експедиція підштовхнула мене перечитати «Землю» Ольги Кобилянської, ділиться продюсерка проєкту «Фермерство під час війни» Ксенія Чикунова. – Звідти підкреслила собі рядки: «Вона (земля) підпливала нашою кров’ю і нашим потом. Кожна грудка, кожний ступінь…» І думала собі, скільки всього зараз приймає у себе наш чорнозем. Головний герой повісті Кобилянської, Івоніка, любив землю та цінував її понад усе. Ця пам’ять передається в українців з покоління в покоління. Тож наші фермери сьогодні у дечому дуже до нього подібні. Вони знають силу української землі та бережуть її, загоюючі всі рани. А також самовіддано чинять опір окупанту, який з усіх сил намагається цю силу відібрати».

Документальний фільм «Фермерство під час війни» та окремі історії українських аграріїв можна переглянути у відкритому доступі на YouTube каналі Ukraїner.

Фермерство під час війни – проєкт про виклики для агросектору України та українських фермерів, які з 24 лютого 2022 року продовжують працювати на своїй землі, ризикуючи своєю безпекою, протистояти окупації, ворожим обстрілам, замінуванню полів та іншим катастрофам, спричиненими російськими військами.

Перегляди: 48