Головна Ринок України Експорт/імпорт Франція теж починає лобіювати обмеження агроімпорту з України

Франція теж починає лобіювати обмеження агроімпорту з України

Президент Франції Емманюель Макрон також почав виступати за певні запобіжники щодо українського імпорту для тієї продукції, яка особливо важлива для інтересів французьких фермерів.

Про це йдеться у матеріалі Politico, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на «Європейську правду».

Триваючі бурхливі протести французьких фермерів підштовхують «важковаговиків» у команді Макрона до того, щоби звинувачувати Брюссель у частині проблем аграріїв. Макрон планує підняти частину цих питань на найближчому саміті ЄС 1 лютого, а саме – щодо «екологічних» вимог до фермерів та сільськогосподарського імпорту з України, як і майбутньої угоди про торгівлю з Латинською Америкою, яка на завершальному етапі підготовки.

Під час візиту до Швеції президент Франції підтвердив, що буде просити «про деякі дуже конкретні речі» для інтересів французьких фермерів. Серед цих заходів – виняток з вимоги ЄС до аграріїв залишати незайнятою частину своєї землі для підтримання біорізноманіття, а також обмеження для імпорту м’яса птиці і зерна з України. Прихильники таких обмежень, як відомо, є і в кількох інших країнах ЄС, зокрема у найближчих сусідах України.

У середу французький міністр аграрної політики Марк Фесно має зустріч щодо цих питань із польським єврокомісаром з сільського господарства Янушем Войцеховським, єврокомісаром з внутрішнього ринку Тьєррі Бретоном і віце-прем’єром Бельгії.

Перегляди: 25