Головна Ринок України Експорт/імпорт Імпорт сирів зростатиме через подорожчання української продукції

Імпорт сирів зростатиме через подорожчання української продукції

Ціни на сири українського виробництва зростають, що поки не призвело до критичного збільшення імпорту. Втім обсяг продажів сирів виявилися меншим за очікуваний, й навіть сезонність та підвищена акційна активність виручає не всіх виробників.

Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на «ІНФАГРО».

Імпорт сиру наразі не зростає через проблеми на польському кордоні, певний вплив також має ослаблення курсу гривні. Мережі остерігаються контрактування сирів у Польщі, оскільки йшли (принаймні у медіа) розмови про можливе закриття імпорту польських молокопродуктів. Ну і, звичайно, імпортери не хочуть, щоб їх вантажі простоювали в довгих чергах на кордоні.

Але як тільки проблеми з блокуванням польського кордону буде врегульовано,  збільшення імпорту сиру обов’язково відбудеться. В Європі товар залишається дешевим і досить привабливим для імпортерів.

Попри високі ціни, поки що зберігається позитивна динаміка й у виробництві справжніх напівтвердих сирів. Весною обсяги виробництва сиру навряд чи вдасться суттєво збільшити навіть якщо зросте пропозиція дешевшої сировини.

Перегляди: 5