Головна Війна проти України Канада надає $40 млн. для організації зберігання 2,4 млн. тонн зерна

Канада надає $40 млн. для організації зберігання 2,4 млн. тонн зерна

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за фінансової підтримки Канади розпочала новий проєкт на суму 40 млн. доларів США для  розв’язання проблеми дефіциту зерносховищ в Україні, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Міністерства аграрної політики та продовольства.

Ця ініціатива дозволить забезпечити зберігання додаткових 2,4 млн. тонн зерна у 2022-2023 роках разом із відповідною технічною підтримкою та обладнанням. Цей проєкт доповнює допомогу у розмірі 17 млн. доларів США, нещодавно надану урядом Японії для забезпечення зберігання 1 млн. тонн зерна.

У цьому сезоні, з початком збору озимих культур у липні та ярих – трохи пізніше у році, в Україні очікують зібрати до 51,1 млн. тонн зернових. Із загальної ємності зерносховищ у 75 млн. тонн, 14% місткостей пошкоджено або зруйновано, 10% знаходяться на окупованій росією території, а близько 30% залишаються заповненими 22 млн. тонн торішнього врожаю, готового до експорту – згідно з даними Уряду України.

«Враховуючи безпрецедентні проблеми зі зберіганням культур цього року, необхідні масштабні інноваційні рішення. З цієї причини підтримка сектора залишатиметься затребуваною, ймовірно, до 2023 року. ФАО оперативно реагує на цю ситуацію, враховуючи довгострокову перспективу та прагнучи інвестувати в довготривалі рішення, які базуються на галузевому потенціалі, у координації з Урядом на національному та місцевому рівнях», – зауважив директор офісу ФАО з надзвичайних ситуацій та стійкості Рейн Паульсен.

Нещодавно розроблена Стратегія щодо підтримки зберігання зерна – розширення Плану швидкого реагування ФАО в Україні – спрямована на підтримку Міністерства аграрної політики та продовольства України для забезпечення 4,07 млн. тонн зерносховищ, або 25% в від загальнонаціонального дефіциту зберігання в 16 млн. тонн у 2022-2023 роках. Стратегія також передбачає підтримку Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у переробці та експорті сільськогосподарської продукції з України через зміцнення державного потенціалу щодо тестування та сертифікації харчових продуктів, необхідних для експорту на прикордонних об’єктах.

«Завдяки фінансуванню, наданому Міністерством закордонних справ Канади, ФАО надасть засоби для тимчасового та постійного зберігання зерна, включаючи поліетиленові рукава для зберігання зерна, завантажувально-розвантажувальне обладнання та довгострокові модульні сховища, орієнтовані на малі та середні фермерські господарства у 15 областях. Крім того, ФАО закупить лабораторне обладнання на суму до 2 млн доларів США для підтримки шести стратегічних лабораторій для проведення тестувань для виявлення хвороб тварин відповідно до правил безпечної торгівлі Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин», – зазначив голова офісу ФАО в Україні П’єр Вотьє.

Перегляди: 2