Головна Логістика Кількість зерновозів у напрямку портів «великої Одеси» зросла на половину

Кількість зерновозів у напрямку портів «великої Одеси» зросла на половину

За останній тиждень вагонів, що прямують до портів «великої Одеси», побільшало на 50,7%.

Такі дані опублікував заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на Rail.insider.

Продовжує збільшуватися кількість вагонів із зерном, що рухаються в напрямку портів «великої Одеси». Так, показник зріс з 2676 вагонів до 4032. Це на 1356 вагонів, або на 50,7%, більше показника минулого тижня.

Останнім часом показник добового вивантаження вагонів із зерном у портах «великої Одеси» коливається у діапазоні 500–700 одиниць на добу. Середньодобовий показник вивантаження вагонів в портах «великої Одеси» становить 379 вагони за добу. За останній тиждень показник збільшився на 54 вагони на добу, або на 16,6%.

Водночас скорочується кількість вагонів із зерном, що прямують до порту Ізмаїл — на 332 вагони, або 16% (до 1744 одиниць). Середньодобовий показник вивантаження вагонів із зерном у порту Ізмаїл зріс до 170 вагонів за добу. За останній тиждень показник збільшився на сім вагонів на добу, або 4,3%.

Спостерігається незначне скорочення передачі вагонів із зерном через західні прикордонні переходи. Загальний показник передачі зернових і жмихів за останній тиждень знизився на шість вагонів, до 473 одиниці на добу. На це передусім вплинуло скорочення передачі вагонів із зерном до Словаччини — на 5,5 вагонів на добу. Як зауважив під час наради 26 жовтня з українськими залізничниками представник АТ ZSSK Cargo Йозеф Вірба, у Словаччині спостерігається погіршення обороту вагонів по колії 1435 мм. Це пов’язано з тим, що зерновози довго простоюють в очікуванні приймання у портах.

Скорочення фіксується і щодо передачі вагонів із зерном у напрямку Румунії — на два вагони, до 125 одиниць на добу. Водночас на 1,4 вагона зросла передача через українсько-польські прикордонні переходи — до 116,5 одиниць. Також позитивна динаміка спостерігається і на переходах з Угорщиною. Тут обсяг зріс на 0,5 вагона — до 50,2 одиниці.

Перегляди: 6