Головна Агрометеорологія Кінець жовтня був надзвичайно сприятливим для посівів озимини

Кінець жовтня був надзвичайно сприятливим для посівів озимини

Погода в останні два тижні жовтня були надзвичайно сприятливою для вже посіяних озимих культур. Про це йдеться в аналітичній довідці НААН про агрометеорологічні умови та стан посівів сільськогосподарських культур в Україні, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Мінагрополітики.

Майже на всій території країни відбулося суттєве поповнення запасів продуктивної вологи у грунті. За спостереженнями науковців у кінці третьої декади жовтня стан верхнього шару ґрунту на території країни оцінювався як добре, або сильно зволожений, середня температура грунту на глибині 10 см (10-14 0С) була оптимальною для розвитку рослин у фазах «сходи» та «кущіння».

Загалом, сходи наразі знаходяться переважно у доброму та задовільному стані. У першу чергу це стосується посівів після кращих і удобрених попередників.

За даними агрометеорологів, попри повернення тепла фазовий розвиток озимих культур у більшості областей відбувався на 2-3 тижні пізніше середніх багаторічних строків внаслідок попередньої засухи. Основною фазою розвитку озимих культур було «утворення сходів», на пізніх посівах – «проростання зерна», лише місцями відмічалися фази «3-й листок» та «кущіння».

Водночас на рано засіяних площах, де засухи не було та завдяки високим температурам, створювалися умови для переростання посівів. У південних областях, де панувала аномально тепла для кінця жовтня та суха погода (вдень температура повітря підвищувалася до 30-34 0С), через тривалу засуху агрометеорологічні умови були вкрай несприятливі для завершення посівної компанії та початкового росту вже засіяних озимих культур.

Найгірша ситуація спостерігалася в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, де період без ефективних дощів тривав понад 2 місяці, у більшості районів останні ефективні дощі спостерігалися ще у першій декаді серпня, а схожі умови були восени 2019 року.

Перегляди: 9