Головна Рослинництво Зернові Кіровоградщина – в трійці лідерів за валовим збором зерна

Кіровоградщина – в трійці лідерів за валовим збором зерна

Кіровоградська область – серед регіонів, де у січні завершили збір врожаю усіх сільськогосподарських культур.

Про це розповіла керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на «Суспільне. Новини».

Сільгосппідприємства області зібрали 4 млн. тонн зернових врожаю 2022 року, що на 950 тис. тонн менше рекордного урожаю позаторік, але все одно є одним з найкращих показників.

«Цьогорічний результат більший ніж три попередні роки до цього. І Кіровоградщина – в трійці регіонів-лідерів за валом сільськогосподарських культур», – зазначила очильниця департаменту.

У 2021 році аграрії Кіровоградщини зібрали рекордні врожаї ранніх зернових, кукурудзи та соняшника. Лише озимих зібрали на 60% більше, ніж на рік до того. Цього ж року серед основних культур, які виростили і зібрали в області – соняшник, кукурудза і пшениця.

«Складнощі – логістика, війна, подорожчання паливно-мастильних матеріалів, добрив, засобів захисту. Крім того, погода не дозволила зібрати кукурудзу в оптимальні терміни – завершили збір у січні», – поінформувала Валерія Фурманова.

Нині аграрії області готуються до весняних польових робіт.

«Пристосувались до нинішніх умов. Єдине – постійно шукають працівників, бо багато їх мобілізували, а робочі руки в сільському господарстві ніколи не бувають зайвими. Сільськогосподарські підприємства області потребують, мінімум, сотню працівників. Це дані, які вони подали у центр зайнятості», – розповіла начальниця агродепартаменту.

Як повідомлялося, станом на кінець січня 2022 року аграрії Полтавщини намолотили 5,5 млн. тонн зерна, Вінниччини – 4,05 млн. тонн, Кіровоградщини – 4,02 млн. тонн.

Перегляди: 6