Головна Агрохімія Коригуємо якість води для робочих розчинів

Коригуємо якість води для робочих розчинів

281487338

Якісні показники води, яку аграрії використовують для приготування робочих розчинів,– важлива складова ефективної дії засобів захисту рослин і мікродобрив. Оскільки навіть один її показник, що не відповідає нормі, може призвести до зниження ефективності обприскувань. Щоб незадовільні показники води не стали на заваді повноцінному захисту та живленню сільськогосподарських культур, фахівці компанії Ukravit рекомендують дослідити використовувану воду і, за потреби, застосовувати спеціальні препарати-коректори. 

«Зазвичай для приготування робочих розчинів аграрії використовують воду із різних природних джерел, – відзначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Між тим, з огляду на природні особливості, вода може мати кислотну, лужну або нейтральну реакцію, а залежно від вмісту кальцію, магнію та карбонат-іонів – бути жорсткою або ж м’якою. За даними досліджень, які регулярно проводять вчені Ukravit Institute, якість води по всій Україні лишає бажати кращого. Якщо раніше підвищена жорсткість та неоптимальний показник рН були проблемою винятково південних областей, то сьогодні вона актуальна для всієї території країни. Порівняно з дослідженнями дворічної давнини, жорсткість води збільшилася в середньому на 50-120 ppm – залежно від регіону та місця розташування джерела. В основному досліджувана сьогодні вода має жорсткість 400 ррm і вище, в той час як для більшості пестицидів нормою вважається не більше 340 ppm (хоча є і винятки). Тому щоб уникнути таких проблем, як погіршення дії ЗЗР і мікродобрив, забиття фільтрів обприскувачів та надмірне піноутворення робочих розчинів, воду необхідно досліджувати в польових або лабораторних умовах і коригувати її неоптимальні показники».

Для того, щоб якість води не знижувала ефективність дії пестицидів та агрохімікатів, Олександр рекомендує застосувати комплексний продукт із властивостями рН-коректора та кондиціонера Айворі Плюс. Органічні кислоти та хелатуючі агенти (комплексони) в його складі комплексують катіони кальцію, магнію, заліза та натрію в органо-мінеральні водорозчинні комплексонати, які легко засвоюються культурами. Комплексони препарату здатні до комплексування в широкому діапазоні рН – як кислому, так і лужному середовищі. Крім того, їм властиві високі значення констант стійкості комплексонатів з лужними та лужноземельними металами. 

Препарат забезпечує багатовекторну дію, спрямовану на поліпшення якості робочого розчину та його доступності культурам. Він знижує жорсткість води і дозволяє застосовувати для приготування робочих розчинів навіть воду дуже низької якості, контролює рівень рН, запобігає лужному гідролізу засобів захисту рослин і добрив. Одночасно, Айворі Плюс підвищує розчинність препаратів, поліпшує біологічну ефективність мікродобрив і проявляє їх синергічний ефект на культурах.

Перегляди: 3