Головна Ринок України Експорт/імпорт Китай зацікавлений у продовженні роботи «зернового коридору»

Китай зацікавлений у продовженні роботи «зернового коридору»

Провінція Хенань, розташована на сході центральної частини Китаю, де виробляють третину всієї пшениці в країні, переживає незвичні для цього регіону затяжні дощі. Надмірна вологість спричинила раннє проростання зерна.

Про це йдеться в сюжеті «Голосу Америки», повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на AgroPortal.

«Цього року ми маємо винятково пізні та сильні дощі на більшій частині північного поясу озимої пшениці. Якщо дощі йдуть надто близько до збору зернових, це шкодить врожаю та призводить до проростання та утворення мікотоксинів, тобто цвілі. Таку пшеницю не можна використовувати для споживання людиною. Хенань — це найбільша провінція, яка виробляє зерно, і вона страждає найбільше від дощів. Але інші провінції теж мають проблеми», – зазначив співзасновник компанії-покупця пшениці в Китаї Sitonia Consulting Дарін Фрідріхс.

Уряд Китаю, щоб уникнути кризи, закликав вжити надзвичайних заходів у сільському господарстві, зокрема зобов’язав державних підрядників купувати у фермерів пшеницю нижчої якості за цінами вищими ринкових.

За словами Даріна Фрідріхса, минулого року імпорт пшениці був одним із найбільших у світі, й обсяги імпорту продовжують зростати.

«Якщо буде поганий врожай, то, ймовірно. Китаю доведеться збільшити свій імпорт наступного року. Це, очевидно, матиме вплив на світові ціни та світові ринки», – зауважив експерт.

Китай щороку імпортує близько 20 млн. тонн кукурудзи, 10 млн. тонн ячменю та 12 млн. тонн пшениці. Для аграрних країн це дуже привабливий ринок.

За словами президента Української зернової асоціації Миколи Горбачьова, Китай найбільше імпортує зерна з України. Тому Пекін зацікавлений у продовженні Чорноморської зернової ініціативи, яка забезпечує експорт зерна.

«В Китай ми відвантажуємо судна по 50-70 тис. тонн, щоб бути конкурентоздатними на тому ринку. Тому Китай — це країна №1, яка буде зацікавлена у продовженні «зернового коридору». Тому що найбільше українських зернових як до війни, так і під час війни поїхало до Китаю», – прокоментував президент УЗА.

На сьогодні Україна і Китай підписали протоколи щодо експорту кукурудзи, ячменю і зернового шроту, пшеницю поки немає можливості експортувати.

Перегляди: 3