Головна Агрометеорологія Лютневі морози не вплинули на стан озимих, однак пошкодили садові дерева й...

Лютневі морози не вплинули на стан озимих, однак пошкодили садові дерева й виноград

Упродовж лютого зимуючі культури в  Україні знаходилися в стані зимового спокою. Перезимівля відбувалася задовільно, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Укргідрометцентру.

Мінімальна  температура  ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур (3 см) на більшості площ  знижувалася до мінус 2-8°С, що значно вище критичної температури вимерзання. Лише у східних,  Одеській,   Херсонській, Київській, Житомирській та Рівненській областях мінімальна температура ґрунту на глибині 3 см короткочасно  знижувалася до мінус 9-12°С, що близько до критичної температури вимерзання озимого ячменю та ріпаку.

За зимовим визначенням запасів вологи (зразки ґрунту відібрані з полів 8 лютого 2021 р.), у метровому шарі ґрунту містилося від 122 до 180 мм продуктивної вологи, у західних, Житомирській,  північно-західних районах Вінницької та північних районах Чернігівської та Сумської областей – від 190 до 270 мм продуктивної вологи, що близько та більше середніх багаторічних показників.  В окремих районах Одеської, Запорізької та Херсонської  областей вологозапаси  метрового  шару   ґрунту  становили  від  90 до 120 мм продуктивної вологи, що менше  середніх багаторічних.

Суттєвої зрідженості озимого жита, озимого ячменю, озимого ріпаку та  багаторічних трав не виявлено.

За результатами відрощування гілок плодових культур після зниження мінімальної температури повітря до мінус 20-25°С,  у Сумській, Чернігівській, Черкаській, Миколаївській, Київській, Харківській та Чернігівській областях – до мінус 26-29°С, було відмічено пошкодження бруньок плодових дерев (абрикосу, сливи, груші, яблуні) та винограду.