Головна Ринок України Експорт/імпорт Морським коридором перевезено рекордну кількість агропродукції

Морським коридором перевезено рекордну кількість агропродукції

Вантажообіг портів «великої Одеси» в найкоротшому місяці року склав 8 млн. тонн, з яких 5,2 млн. тонн продукція українських аграріїв. Це рекордні показники експорту не лише українським морським коридором, а і за часів повномасштабного вторгнення, написав на своїй сторінці у Facebook віце-прем’єр – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, передає «ПроАгро Груп».

«Ми поступово наближаємось до довоєнних показників експорту через ці порти. Сьогодні понад 90% всього агроекспорту йде через порти «великої Одеси» та дунайські порти. Україна залишається одним з ключових гарантів продовольчої безпеки. Особливо, що стосується експорту зернових до країн Африки та Азії. З початку роботи Українського коридору майже 28 млн. тонн вантажів отримали 42 країни, з яких 19 млн. тонн – це зернові та олійні», – зазначив урядовець.

За його інформацією, наразі на підхід до портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» очікують 113 суден, які мають експортувати майже 3 млн. тонн вантажів.

Перегляди: 23