Головна Ринок України Експорт/імпорт На експорт шести видів агропродукції до ЄС діятимуть нові правила

На експорт шести видів агропродукції до ЄС діятимуть нові правила

фотоколаж «Укрінформ»

З 5 червня запрацюють оновлені правила безмитної та безквотної торгівлі агропродукцією з ЄС, що діятимуть рік. На деякі агропродукти встановлені квоти з розрахунку середнього показника врожаю за другу половину 2021 року та 2022-2023 роки.

Про це повідомив в. о. міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію міністерства.

Це стосується шести видів продукції: цукру, яєць, м’яса птиці, кукурудзи, крупи, меду. При цьому на експорт цукру до ЄС квота на рівні 262 тис. тонн вже вичерпалась.

«З 1 червня Урядом запроваджено нульову квоту на цукор, яка діятиме до кінця року. Але українські агровиробники продовжують експортувати цукор в країни Африки, Близький Схід, Великобританію», – зауважив Тарас Висоцький, зазначивши, що виробництва цукру для внутрішнього споживання достатньо.

Він наголосив, що ЄС – найбільший торговельний партнер України. В 2023 році близько 60% агропродукції було експортовано до країн ЄС.

Тарас Висоцький також розповів, що невдовзі вступлять в силу закони, які забезпечуватимуть механізми прозорого і безперешкодного експорту.

«Нові законодавчі зміни передбачають встановлення мінімальних цін на експорт зернових та олійних культур, горіхів і меду. Також у ДАР буде запущена система простежуваності щодо виробленої продукції. Міністерство агрополітики розробляє алгоритм впровадження змін, які будуть опубліковані для громадського обговорення», – підкреслив в. о. міністра.

Перегляди: 294