Головна Зберігання На елеваторах Львівщини скоротились перехідні залишки зерна  

На елеваторах Львівщини скоротились перехідні залишки зерна  

У новий сезон Львівщина входить з меншими перехідними залишками зерна, ніж рік тому.Про це повідомили у департаменті агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації, передає «ПроАгро Груп».

На старті цьогорічної жнивної кампанії перехідні залишки зерна на елеваторах та в зерносховищах Львівщини є значно меншими, ніж рік тому. Станом на початок липня більшість елеваторів області завантажені минулорічним зерном лише на 21%, тоді, як рік тому цей показник був вищим і становив 40%.

«Рік тому внаслідок заблокованих портів на початок жнив на збереженні лишались рекордні перехідні залишки зерна і навіть близькість до кордонів з ЄС не дозволяло Львівським аграріям швидко розв’язати цю проблему, на пунктах пропуску були шалені черги. Той факт, що в новий сезон ми входимо з меншими перехідними залишками говорить про високу адаптивність наших аграріїв до змін ринкової кон’юнктури», – прокоментувала директорка департаменту Тетяна Гетьман.

Найбільшу частину перехідних залишків на підприємствах області у цьому році становить кукурудза, пшениця та соя.

«Ця ситуація вплинула на посівні площі у сільськогосподарських підприємствах, у 2023 році аграрії Львівщини посіяли менше зернових культур на 5 тис. гектарів до минулого року. Натомість збільшили посіви олійних культур, зокрема сої на понад 5%, а ріпаку озимого і ярого – на 7,5%. Загалом посівна площа у сільськогосподарських підприємствах Львівщини під озимими та ярими культурами у цьому році становить майже 425 тис. га, що на майже 1 тис. га більше у порівнянні з минулим сезоном», – зазначили у департаменті.

Перегляди: 3