Головна Новини Ринок України На Харківщині поменшало свиней, корів, овець і кіз

На Харківщині поменшало свиней, корів, овець і кіз

Станом на 1 грудня 2023 року, на тваринницьких фермах сільськогосподарських підприємств Харківщини утримувались 23,1 тис. голів великої рогатої худоби, 67,8 тис. свиней, 25 тис. овець та кіз й 4612,5 тис. голів птиці.

Про це розповів заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на «Слобідський край».

За його словами, у порівнянні з 1 лютим 2022 року чисельність великої рогатої худоби по всіх категоріях господарств скоротилася на 38%, свиней – на 56%, овець та кіз – на 43,3%, птиці – на 19,1%.

Слід зазначити, що до повномасштабного російського вторгнення на Харківщині функціонували 158 сільськогосподарських підприємств усіх форм власності, які займались тваринництвом. Утримували велику рогату худобу 107 господарств, свиней – 50, овець – 29. Птахівництвом займались 13 агропідприємств.

Перебували в окупації та були деокуповані 43 тваринницькі господарства, що становить 27% від загальної кількості. Це, зокрема, 34 підприємства молочного скотарства, 9 підприємств, де відгодовували свиней, 6 господарств  займалися вівчарством і 4 – птахівництвом. Саме на деокупованих територіях Харківської області розташована більшість сучасних високотехнологічних підприємств молочного скотарства, свинарства та м’ясного птахівництва. Ці сільгосппідприємства утримували в області понад 40% великої рогатої худоби, 61 відсоток свиней, 46% овець і 48% птиці.

Сьогодні на тимчасово окупованих територіях Харківщини лишаються 3 потужні молочні господарства Куп’янського району.

Перегляди: 8