Головна Економіка і аграрна політика На Одещині пропонується створити бавовняний кластер

На Одещині пропонується створити бавовняний кластер

В України є стратегічна потреба вирощувати бавовну як сировину для імпортозаміщення, а також для переробки і забезпечення внутрішніх потреб, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Мінагрополітики.  

Технології вирощування бавовника в Україні та можливість забезпечення насіннєвим матеріалом фермерів обговорили на семінарі «Вирощування нішевих культур». Учасники семінару ознайомилися з досвідом вирощування бавовнику підприємцями Туреччини та США.

«Пропонується створити і розвивати бавовняний кластер в Одеській області. Тому важливо прийняти відповідний закон, який би дозволив завозити в Україну насіння бавовника для розвитку галузі», – повідомив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький.

Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо поширення сортів бавовника в Україні» №10427-1. Ним передбачається спрощення процедур ввезення та обігу на території України сортів бавовнику, передусім на період воєнного стану. Також передбачається спрощення процедури державної реєстрації сорту бавовнику без проведення кваліфікаційної експертизи.

Перегляди: 287