Головна Новини Ринок України На ринку свинини – сезонне послаблення цін

На ринку свинини – сезонне послаблення цін

У кінці жовтня вітчизняний ринок свинини все ж наздогнав традиційний сезонний спад котирувань. Так, у ході попередніх торгів живець свиней забійних кондицій подешевшав на 3,4%, повідомляє «ПроАгро Групп» з посиланням на інформацію Асоціації «Свинарі України».

Сезонний спад цін, перші сигнали якого відчувалися ще в середині місяця, остаточно проявився в останній тиждень жовтня. Так, більшість товарних партій цього тижня реалізували в межах 44,5-47 грн/кг, хоча епізодично зустрічалися як вищі, так і нижчі котирування залежно від регіону. Середньоринкова позначка зупинилася на рівні 45,7 грн/кг, що на 3,4% чи на 1,6 грн/кг нижче за показник попереднього тижня.

Сезонне послаблення цін, спричинене переорієнтацією споживачів на альтернативні види білка та їхньою підготовкою до опалювального сезону, цьогоріч прийшло із запізненням. Так, зазвичай, низхідний рух цін на свинину під впливом сезонного пониження споживчої активності починається у другій половині вересня. Проте цьогоріч досить сприятливі погодні умови першої половини осені та помірніша внутрішня пропозиція свинини дозволили відтермінувати початок «осіннього цінопаду».

При цьому, враховуючи традиційні цінові коливання на ринку свинини, деякі гравці ринку очікують відновлення позитивної динаміки вже у кінці листопада чи на початку грудня. Тож період несприятливої цінової ситуації цієї осені може бути дещо коротшим ніж зазвичай.

Перегляди: 2