Головна Зберігання На Сумщині аграрії залишають кукурудзу в полях через дороге сушіння зерна

На Сумщині аграрії залишають кукурудзу в полях через дороге сушіння зерна

В Сумській області аграрії залишають багато кукурудзи зимувати в полях, оскільки сушити зерно при нинішній ціні виходить собі в збиток.

Як передає «ПроАгро Груп», про це інтернет-виданню Elevatorist.com розповів заступник голови СФГ «Урожай» Володимир Шевченко.

«Коли звертаються поклажодавці, щоб ми надали послуги з обмолоту і сушіння, то кукурудза прораховується нижче собівартості. Тому аграрії не готові зараз молотити, дуже багато лишають в полях на весну, чекають ціни», — зазначив Володимир Шевченко.

Він додав, що сушать кукурудзу цього року за нижчими по регіону тарифами — 120 гривень за зняття 1% вологи з тонни зерна.

Ще один аграрій з Сумської області розповів, що навіть в тих господарствах, де є власні сушарки, не поспішають збирати кукурудзу з поля.

«Молотити не збираємося, будемо чекати, та в принципі, як і всі аграрії. Я дивлюсь, у нас тут не молотять. В кого навіть свої сушки, щось не дуже поспішають молотити. І газ дорожчає, і дизпаливо в цьому році дороге. Хай сушиться природним способом. Так, можливо весною будуть і втрати, але тоді хоч щось заробиш, а осінню змолотити — це просто мінус, і конкретний мінус», — зазначив фермер з Сумщини.

Перегляди: 42