Головна Економіка і аграрна політика Набув чинності Закон «Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві»

Набув чинності Закон «Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві»

Президент України підписав Закон «Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві» № 1865-IX, який визначає правовий статус, особливості утворення та засади діяльності Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, встановлює порядок визначення критеріїв щодо суб’єктів підприємництва та фінансових установ, зобов’язання за кредитними договорами між якими можуть гарантуватися Фондом. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Міністерства агрополітики.

«Основна мета закону – це  фінансування та доступ до кредитів малих та дрібних фермерів. А Фонд надаватиме гарантії обсягом до 50 % непогашеної суми основного боргу та гарантії на строк дії кредитного договору, але не більше 10 років. Головна умова – у власності та/або користуванні аграріїв повинно бути не більше 500 га землі, і вони мають спеціалізуватися на первинному виробництві сільськогосподарської продукції», – зазначив міністр Роман Лещенко.

Він додав, що в законі чітко прописана процедура управління фондом за участю представників держави, незалежних директорів, які гарантують незалежність та незаангажований підхід. І що важливо, Фонд пропонуватиме портфельні гарантії, які банки використовуватимуть як частину основної застави.

«Якщо ми говоримо про банки, то до них будуть застосовані аналогічні критерії, які зараз діють в рамках діяльності Міністерства фінансів України, Національного банку України до банків, які зараз беруть участь в державних програмах. Тобто, гарантії надаватимуться лише за кредитами, наданими фінансовими установами, які уклали договір про співпрацю з Фондом та відповідають критеріям прийнятності, затвердженим Радою Фонду», – пояснив міністр.

Роман Лещенко зазначив, що статутний капітал формуватиметься за рахунок коштів державного бюджету 2020 року (близько 1,5 млрд. грн.) та донорської допомоги міжнародних партнерів.

«Загалом він становитиме близько 3 млрд. грн. А його діяльність дозволить профінансувати аграріїв на суму 24 млрд. грн.», – додав міністр.

Перегляди: 3