Головна Війна проти України Нацбанк прогнозує зростання споживчих цін

Нацбанк прогнозує зростання споживчих цін

Теракт на Каховській ГЕС у перспективі негативно позначиться на рівні споживчих цін в Україні поточного року, повідомляє «ПроАгро Груп».

За словами керівника Національного банку Андрія Пишного, за прогнозом, теракт посилить цьогорічну інфляцію в країні на рівні 0,3 в. п. Від дій російських окупантів постраждали підприємства, також це зменшить обсяги цьогорічного врожаю, зокрема овочевого ряду.

Він наголосив, що в довгостроковій перспективі руйнівний ефект від підриву Каховської ГЕС безпрецедентно масштабний. Однак остаточну оцінку можна буде зробити тільки з часом.

На думку заступника керівника Нацбанку Сергія Ніколайчука, під ризик потрапили 10-14% від загального обсягу врожаю овочів у зв’язку із затопленням та осушенням ґрунтів на Херсонщині, Запоріжжі та Дніпропетровщині. Проте через те, що частка підтоплених площ на підконтрольних Україні територіях порівняно незначна, то втрати врожаю овочів зараз можна оцінити у 5%.

Як повідомлялося, в ООН прогнозують, що руйнування Каховської ГЕС матиме величезний вплив на глобальну продовольчу безпеку й спричинить зростання цін на харчі та проблеми з водопостачанням для сотень тисяч людей.

Перегляди: 4