Головна Агрохімія Надійний контроль поширених хвороб соняшника та сої

Надійний контроль поширених хвороб соняшника та сої

Через військові дії в Україні відбулася певна зміна структури посівних площ: значна кількість аграріїв відмовилася від вирощування ряду культур на користь інших, серед яких – соняшник і соя. Між тим, погодні умови, що останнім часом складалися практично в усіх областях, створили сприятливе середовище для розвитку та поширення основних хвороб цих культур. Тому фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK наголошують на важливості профілактичних обробок посівів високоефективними фунгіцидами, що дозволить нівелювати ряд загроз і отримати щедрий здоровий врожай наприкінці сезону.

«Соняшник і соя – досить прибуткові для вирощування культури, однак варто зважати на їх сприйнятливість до низки хвороб, особливо за сприятливих гідротермічних умов, – зазначає керівник агрономічного відділу компанії Олександр Мигловець. – Так, за недостатнього або несвоєчасного контролю втрати врожаю сої через хвороби можуть складати 30-40%. Що стосується соняшника, то, залежно від того, наскільки сприятливі для розвитку патогенів умови складаються в конкретний рік, недбалість у контролі комплексу хвороб цієї культури може обернутися для аграрія втратою від 15% і до 80 % майбутньої врожайності. Обов’язкові фунгіцидні обприскування необхідно також планувати, якщо у сівозміні є значна частка насичення соняшником, соєю та ріпаком, оскільки вони мають ряд спільних хвороб. Тому наразі, в умовах підвищеного температурного режиму в поєднанні із достатньою вологістю, дуже важливо приділити увагу профілактичним обприскуванням цих культур: так ви попередите потенційну загрозу та уникнете значних недоборів врожаю».

Для того, щоб захистити соняшник і сою від низки небезпечних хвороб, Олександр рекомендує профілактично або за перших ознак їх прояву застосувати високоефективний двокомпонентний фунгіцид Захисник Екстра (тіофанат-метил, 405 г/л + флутриафол, 255 г/л). Тіофанат-метил у його складі блокує процес поділу клітин (мітозу) за рахунок зв’язування бета-тубуліну – білка, який входить до складу мікротрубочок патогенів. В результаті цього росткова трубка припиняє свій розвиток, апресорій не формується і, відповідно, ріст міцелію гриба не відбувається. А флутриафол швидко поглинається поверхнею рослин і переміщується по всій рослині акропетально через променево-волокнисті пучки, порушуючи процес синтезу ергостерину в мембранах клітин збудників хвороб, внаслідок чого мембрани клітин втрачають свої властивості, і патоген гине.

Захисник Екстра надійно контролює широкий спектр хвороб культур. В посівах соняшника він є відмінним рішенням проти фомозу, фомопсидозу, септоріозу, альтернаріозу, склеротиніозу (стеблова та корзинкова форми), борошнистої роси та іржі. На сої він забезпечує високу результативність проти антракнозу, борошнистої роси, іржі тощо. Фунгіцид володіє профілактичними, лікувальними та викорінюючими властивостями і забезпечує одночасно надзвичайно виражений швидкий «стоп-ефект» проти хвороб та тривалу захисну дію. А за рахунок системних властивостей він надійно захищає нові прирости. При цьому оптимально підібраний склад препарату дозволяє уникнути імовірності виникнення у патогенів резистентності, що робить Захисник Екстра незамінним рішенням у стратегії захисту соняшника та сої від комплексу поширених хвороб.

Перегляди: 0