Головна Логістика Найбільше від блокади польського кордону постраждають малі фермери

Найбільше від блокади польського кордону постраждають малі фермери

Найбільше від блокади польського кордону постраждають малі фермери, які експортували у ЄС автомобілями до 1 тис. тонн агропродукції.

Таку думку висловив засновник трейдингової компанії «Агроойлтрейд» Сергій Орловський,  передає «ПроАгро Груп» з посиланням на Latifundist.com.

«Автотранспорт дав можливість працювати малим фермерам. Відкрив їм можливість бути експортерами. Якщо, наприклад, такому фермеру треба поставити зерно до Німеччини залізницею, то спочатку треба перевезти його на елеватор. Далі експедитор поставить вагони, вони доїдуть до Польщі, там перевантажаться і поїдуть до кінцевого покупця. Логістика автомобілями дещо схожа, але немає оцього перевантаження з вагона у вагон», – сказав Орловський.

Сергій Супрунюк, директор «Волинь-Зерно-Продукт», теж зауважив, що ця історія вдарить боляче насамперед по кишені простого фермера. І додав: багато дрібних фермерів на Волині живуть за рахунок експорту своєї продукції у країни ЄС.

«Ця ситуація для них є вкрай негативною. Ми теж колись мали гіркий досвід, коли в черзі замитнені автомобілі простояли більше 20 днів. А це заробітна плата водію, амортизація, відсотки банку тощо. Тому я розумію, у скільки їм обійдуться такі простої», — пояснив Супрунюк.

Як повідомлялося, польські перевізники, які протестують на українсько-польському кордоні від 4 листопада, наразі блокують рух вантажівок через пункти пропуску «Ягодин», «Краківець» і «Рава-Руська».

Перегляди: 43