Головна Новини Ринок України Найвідчутніше у вересні подешевшали овочі

Найвідчутніше у вересні подешевшали овочі

У вересні 2023 року найвідчутніше зменшилися споживчі ціни на моркву – до 11,03 грн./кг, тобто на 37,3% менше, ніж у серпні. Майже на третину зменшились ціни на буряк (-30%) і більш ніж на чверть – на цибулю ріпчасту (-28,7%). Лише капуста білокачанна продемонструвала дещо нижчу динаміку падіння цін – на 17,8%. При цьому цибуля та морква подешевшали проти грудня 2002 року більш ніж удвічі –на 58% та 50,7% відповідно.

Про це поінформував директор ННЦ «Інститут аграрної економіки Юрій Лупенко, коментуючи оприлюднені Державною службою статистики України ціни на споживчому ринку у вересні 2023 року, передає «ПроАгро Груп».

За його словами, серед інших продуктів харчування найбільше подешевшали яблука (-29,2%) та картопля (-14,9%). У вересні також подешевшали крупи гречані (-9,2%) та пшеничні (-3,2%), рис (-1,8%), олія соняшникова (-1,5%), сметана жирністю до 15% (-0,4%), молоко пастеризоване (-0,3%) та риба морожена (-0,3%).

Водночас ціни на інші продукти харчування, які відстежує Держстат України, зросли. Найбільше зростання цін у вересні відбулося по яйцях (+13,2%), філе курячому (+2,1%), маслу вершковому (+1,4%), ковбасах варених першого ґатунку (+1,3%), свинині та цукру (+1,2%), яловичині (+1,1%). Інші продукти здорожчали в межах 1%, зауважив науковець.

«У жовтні зниження споживчих цін очікувано сповільниться, однак може продовжитись по окремих видах круп, овочах та фруктах. Можливим також є здешевлення олії соняшникової та цукру, сировина для виготовлення яких продовжує надходити на переробку», – підсумував Юрій Лупенко.

Як повідомлялося, найближчим часом внаслідок сезонного фактора можуть зрости ціна на овочі, фрукти, яйця та молочну продукцію, про що повідомив голова агрокомітету ВР Олександр Гайду.

Перегляди: 4