Головна Рослинництво Зернові Навантаження зернових на мережі залізниці України впало вдвічі

Навантаження зернових на мережі залізниці України впало вдвічі

За першу декаду травня на мережі залізниці України навантажено 454 тис. тонн зернових вантажів.

Про це йшлося під час наради представників «Укрзалізниці» та аграрного бізнесу 11 травня, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на Rail.insider.

Як розповів заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, за 10 діб травня навантаження зернових становило 454 тис. тонн, або 45,4 тис. тонн на добу. Таким чином, частка зернових у загальній структурі навантаження скоротилася до 14% (два тижні тому вона становила майже 21%).

Валерій Ткачов нагадав, що у січні та лютому середньодобове навантаження зернових сягало приблизно 100 тис. тонн. Тобто показник скоротився понад удвічі.

На експорт у травні перевезено 391 тис. тонн зернових. Із них у напрямку портів — 241 тис. тонн, а через західні прикордонні переходи — 150 тис. тонн. Це також фактично вдвічі менше, ніж вантажили зазвичай.

«Якщо така динаміка буде зберігатися, то за місяць зможемо перевезти лише 1,2 млн. тонн. Хоча минулого місяця ми 2,1 млн. тонн перевезли, а загалом, у піковий період, везли майже 3,5 млн. тонн. Цей темп дуже низький через проблеми на кордонах: вдвічі впала передача. Також майже у 2,5 раза впало вивантаження у морських портах (через блокування роботи «зернового коридору» країною-агресоркою, –  ред.)», — зауважив представник УЗ.

Він додав, що зараз у портах Великої Одеси вивантажується 297 вагонів на добу (у квітні було 600–700). Також скоротився і обсяг передачі зернових через західні прикордонні переходи — до 328 вагонів на добу.

Раніше повідомлялося, що ситуація з перевезеннями зернових через Польщу та Угорщину лишається напруженою. Окрім того, УЗ ввела конвенцію щодо зернових у напрямку Ізмаїлу для двох терміналів.

Перегляди: 3