Головна Тваринництво Молоковиробництво Очікується зростання молоковиробництва в промисловому секторі

Очікується зростання молоковиробництва в промисловому секторі

Впровадження європейських норм в українське законодавство у сфері молочної галузі – гарна перспектива для розширення успішної практики експорту в ЄС, а також шлях до підвищення якості продукції.

На цьому наголосив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький під час відкриття вебінару «Зміни законодавства в молочному секторі», передає «ПроАгро Груп».

За його словами, завдання держави –  адаптувати законодавство до європейського нормативного поля, а також надати підтримку агровиробникам. Зокрема, фінансову – виробники молока можуть отримати грант до 8 млн. гривень на переробку сировини. Крім того, проводяться інформаційно-консультативні тренінги.

«Україна має досвід  успішного експорту молочної продукції в ЄС. Після адаптації українського законодавства до норм ЄС цей ринок буде розширюватися. Також велику користь отримає український покупець, який споживатиме безпечну і якісну продукцію», – зазначив Тарас Висоцький.

Він також підкреслив, що у 2023 році значно скоротилося падіння виробництва молока.

«У 2022 році майже на 1 млн. тонн зменшилося виробництво молока. Згідно з прогнозом на 2023 рік – скорочення буде на рівні 300-400 тис. тонн. В промисловому виробництві очікується зростання на 100-150 тис. тонн. Це позитивні сигнали, що попри великі складнощі молочний сектор впевнено розвивається», – наголосив Тарас Висоцький.

Перегляди: 3