Головна Війна проти України Оголошено підозру капітанам російських суден, що перевозили вкрадене українське зерно

Оголошено підозру капітанам російських суден, що перевозили вкрадене українське зерно

Одне з російських суден, яке вивозило вкрадене українське зерно

Прокуратура АР Крим та м. Севастополя повідомила про підозри ще трьом громадянам РФ, які причетні до перевезення награбованого окупантами українського збіжжя, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на повідомлення наглядового органу у Телеграм.  

«Підозрювані були капітанами суден «Сормовский-48», «Вера» та «Федор». У 2022 році вони здійснили неодноразове заходження до закритого морського торговельного порту «Севастополь», де завантажили свої судна пограбованим українським зерном. Усвідомлюючи протиправність своїх дій, капітани періодично вимикали «AIS» (автоматична ідентифікаційна система) та вносили до неї фіктивні відомості щодо курсу суден, які прямували нібито в порти РФ, а не в закриті морські порти окупованого півострова», – йдеться у повідомленні.

Дії підозрюваних кваліфіковано за фактом порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію півострова та виїзду з неї (ч. 2 ст. 332-1 КК України). Капітанам загрожує до п’яти років позбавлення волі.

Також в прокуратурі повідоммо, що в рамках цього кейсу прокуратура автономії вже повідомила про підозри окупаційному міністру «сільського господарства Республіки Крим», директору компанії-власниці кораблів РФ та 6 капітанам російських суден (ч. 2 ст. 332-1 КК України). Усі вони були причетні до перевезення награбованого зерна через окупований Крим.

Перегляди: 8