Головна Тваринництво Молоковиробництво Операційна маржа виробництва молока подекуди перевищує 70%

Операційна маржа виробництва молока подекуди перевищує 70%

Результати 2023 року свідчать, що скорочення поголів’я корів і надоїв молока продовжилося, хоча темпи скорочення вже далеко не такі критичні як у 2022 році.

Про це пише «ПроАгро Груп» з посиланням на ІНФАГРО.

За приблизними оцінками, торік поголів’я корів в Україні зменшилося ще на 4,6% до 1290 тис. голів. Скорочення відбулося в основному за рахунок домогосподарств, в сільськогосподарських підприємствах воно стало меншим лише на 1,3%.

Водночас загальне виробництво молока скоротилось тільки на 3,3%, до рівня близько 7412 тис. тонн. В домогосподарствах надої суттєво знизилися, а в сільськогосподарських підприємствах могли зрости навіть на 7%, до 2,8 млн. тонн.

Ціни внутрішнього ринку на більшість молокопродуктів за минулий рік зросли. Свіжі молокопродукти подорожчали приблизно на 7-10%, сири на 7%, а масло зросло в ціні майже на 40%.

На відміну від переробників, виробники молока у 2023 році досить добре заробили, адже зараз закупівельна ціна молока приблизно на 22% вища ніж рік тому, а собівартість виробництва значно знизилась. На початку 2024 року операційна маржа виробництва молока в окремих високопродуктивних господарствах уже перевищувала 70%.

Перегляди: 32