Головна Тваринництво Молоковиробництво Осінь: перед відльотом в теплі краї дорожчає молоко

Осінь: перед відльотом в теплі краї дорожчає молоко

Середня закупівельна ціна на молоко екстра ґатунку станом на 15 вересня зросла на 3 коп. та склала 10,82 грн./кг, без урахування ПДВ. Вищий ґатунок подорожчав на 2 коп. — до 10,15 грн./кг, а перший залишився без змін — 9,75 грн. Середньозважена ціна трьох ґатунків піднялася на 2 коп. — до 10,24 грн./кг.

Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Асоціації виробників молока.

Аналітик АВМ Яна Лінецька зазначає, що на ринок продовжують тиснути такі фактори, як підвищений попит зі сторони переробників на фоні сезонного скорочення виробництва молока, зростання цін на газ та подальше просідання гривні.

За приблизними підрахунками виробництво молока за вісім місяців поточного року скоротилося на 15,1% — до 5126,4 тис. тонн. Промислові господарства забезпечили 1,7 млн. тонн молока, що на 7,1% менше, ніж торік, а присадибний сектор — 3,4 млн. тонн (-18,6%).

Близько третини промислового молока (майже 525 тис. тонн) і третини промислового стада корів (майже 123 тис. корів), згідно попередніх розрахунків ДССУ, припадає на регіони, де проходили бойові дії. Це має свої наслідки як для організації виробництва, так і для здоров’я травин. До того ж території цих областей досі залишаються значною мірою замінованими, що ускладнює виробництво кормів в найближчій перспективі.

При цьому попит на вітчизняні молочні продукти на експорт залишається досить сильним. Відновлення поставок до Китаю суттєво вплинуло, зокрема, на продажі молочної сироватки, що в короткостроковій перспективі буде підтримувати ринок на фоні активності сироварів.

Також на собівартість виробництва молочних продуктів впливатиме різке зростання цін на газ (+38% за два місяці). Тому в короткостроковій перспективі ціни на молоко та молочні продукти можуть поступово зростати. Темпи приросту будуть залежати від активності імпортних ринків.

Перегляди: 3