Головна Овочівництво Овочівники планують найбільше наростити посівні площі під цибулею  і картоплею

Овочівники планують найбільше наростити посівні площі під цибулею  і картоплею

Інтернет-ресурс EastFruit провів анонімне опитування щодо того, площі під якими культурами найістотніше планують розширювати фермери Східної Європи – Польщі, Молдови і України.  

Як повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на публікацію видання, цибуля з величезним відривом знову стала тією культурою, площі під якою планується збільшити насамперед – її виробництво мають намір розширювати майже половина, а саме 44% тих, хто поділився своїми планами.

На другому місці, що не дивно – картопля. Розширювати площі під картоплею хоче 28% картоплярів Східної Європи. Щодо картоплі ситуація в ЄС була ще гіршою, ніж щодо цибулі, і ціни били всі мислимі й немислимі рекорди. І навіть в Україні ціни на картоплю вперше за кілька років порадували картоплярів. Тому бажання розширити площі не дивує.

Далі йде капуста, яка також коштує порівняно дорого і попит на неї перевищує пропозицію в регіоні – під нею збільшать посіви 13% фермерів. Морква виявилася в пріоритеті лише у 9% опитаних. А найменше виробників – лише 6% – бачать в наступному сезоні потенціал у буряку і готові посіяти його більше, ніж торік.

Перегляди: 18