Головна Агрометеорологія Озимина в Україні перезимувала задовільно й відновлює вегетацію

Озимина в Україні перезимувала задовільно й відновлює вегетацію

В Україні перезимівля озимини завершилася задовільно. Сніговий покрив з полів зійшов, ґрунт відтанув повністю, йдеться в аналітичній довідці НААН, передає «ПроАгро Груп».

В озимих культур триває відновлення весняної вегетації. Озимі зернові залежно від строків сівби знаходяться у фазі «кущіння». Рослини ріпаку озимого оптимальних строків сівби знаходяться у фазі «розвиток листків розетки». Температурний режим сприяє процесам кущіння рослин та формуванню вторинної кореневої системи. У цілому стан посівів – добрий. Як виняток, подекуди на понижених ділянках рельєфу на полях відмічено так звані блюдця з водою, де рослини мають пригнічений стан, блідо-жовтий колір листя та характеризуються всіма ознаками вимокання.

За даними науковців Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН рослини пшениці озимої продовжують весняне кущіння. Довжина конусу росту (майбутнього колосу) становить 0,7-1,0 мм, він недиференційований з добре вираженими валиками. За результатами весняного обстеження посівів відмічено, що густота рослин становить 374‒429 шт./м2. Певна їх кількість випаде впродовж весняно-літньої вегетації внаслідок внутрішньовидової конкуренції, від несприятливих погодних умов тощо. Коефіцієнт кущіння у середньому 2,0-3,0 у рослин за І‒ІІ строків сівби; за ІІІ строку сівби пшениця озима починає кущитися. Інтенсивно розвиваються вузлові корені, залежно від строків сівби їх кількість становить 2,3-6,0 шт. на рослині

Досить високі температури повітря сприяли підсиханню та прогріванню верхніх шарів ґрунту у південних областях, що дозволило господарствам розпочати сівбу ранніх ярих культур та гороху, на ранніх посівах яких вже з’явилися сходи.

Перегляди: 8