Головна Агрохімія Перший крок у фунгіцидному захисті саду та винограду

Перший крок у фунгіцидному захисті саду та винограду

Профілактика ураження винограду, плодово-ягідних та інших культур комплексом хвороб – важлива складова успішної технології вирощування цих культур: адже шкодочинні патогени із року в рік викликають значні втрати якісних і кількісних показників їх врожайності. Щоб попередити втрати, фахівці Ukravit – виробника оригінальних ЗЗР рекомендують обов’язково включити до систем захисту садів і виноградників препарати із групи міді, зокрема в перші обробки.

«Мідьвмісні препарати використовуються для захисту плодових, винограду, а також овочевих та інших культур вже понад 100 років і не втрачають актуальності, – відзначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – У ранньовесняний період ці фунгіциди застосовують до розпускання бруньок – для попередження комплексу хвороб плодових і винограду, збудники яких можуть знаходитися на поверхні самих культур, листовому апараті тощо. Надалі вони можуть застосовуватися упродовж вегетації профілактично, за сприятливих для розвитку патогенів погодних умов – затяжних опадів та надмірної вологості, а також на ранніх стадіях розвитку хвороб, самостійно або в комплексі із системними фунгіцидами. Проведені своєчасно, такі обробки допомагають вберегти плодові культури від парші, бурої плямистості, опосередковано – від бактеріального опіку, а виноградники – від мілдью, антракнозу тощо. Крім того, мідьвмісні препарати відмінно справляються й з комплексом хвороб овочевих, деяких польових культур, горіха. Важливо, що фунгіциди на основі міді дозволені для застосування в органічному землеробстві, що робить їх універсальним рішенням для різних технологій вирощування».

Для профілактики вище зазначених хвороб плодових і винограду Олександр Мигловець рекомендує застосувати у першу обробку контактний фунгіцид Віоліс (хлорокис міді, 350 г/л). Діюча речовина препарату має здатність вступати в сильний зв’язок з амінокислотами і карбоксильними групами, що входять до складу білків патогенів та бактерій. Спори активно накопичують іони міді до критичного рівня і не проростають.

На поверхні рослини Віоліс формує стійкий до опадів захисний шар, що перешкоджає проростанню спор і споруляції збудників і забезпечує профілактику зараження та тривалий період захисної дії від грибних і бактеріальних хвороб. А зручна препаративна форма – концентрат суспеннзії, яка не утворює пилу та легко розчиняється у воді, робить застосування фунгіциду максимально легким, ефективним та технологічним. 

Для розширеного контролю хвороб фахівець рекомендує комбінувати препарат з системними фунгіцидами в одній баковій суміші.

Перегляди: 2