Головна Війна проти України Півмільйона гектарів може бути незасіяно через замінування, – Тарас Висоцький

Півмільйона гектарів може бути незасіяно через замінування, – Тарас Висоцький

Міжвідомча урядова робоча група затвердила план гуманітарного розмінування. Йдеться про сільськогосподарські  площі Миколаївської, Херсонської та Харківської областей, які перебували в тимчасовій окупації.

Про це розповів перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький в ефірі телемарафону «Єдині новини», передає «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію прес-служби міністерства.

Він зазначив, що за попередніми розрахунками, 30-40% площ цих територій можна буде очистити і засіяти. За іншими прогнозами, йдеться про  50-60%. Однак більш чітка ситуація з точки зору весняної посівної кампанії буде зрозуміла наприкінці березня.

«Ми звернулися до міжнародних партнерів по допомогу щодо надання нам спеціального обладнання – самохідних машин для розмінування. Є ціль максимально встигнути розмінувати ці території не пізніше середини травня. Поки що в межах посівної. Усе залежатиме від темпу надходження відповідного обладнання», – сказав Тарас Висоцький.

За його словами, крім Херсонщини і Харківщини, ще є досить інтенсивне мінування на Миколаївщині, перш за все в межах Снігурівської громади. Також є часткова проблематика на Запоріжжі, Донецькому, Луганському напрямках.

«Наразі з точки зору тих площ, які можуть бути доступні для посівної, це лише Миколаївська, Херсонська та Харківська області. Є ризик, що близько півмільйона гектарів може бути незасіяне через якраз проблематику мінування агресором», — зазначив Тарас Висоцький.

Перший заступник міністра також запевнив, що в Україні немає проблем із посівним матеріалом.

«З урахуванням специфіки географії вирощування насіння, наразі дефіциту посівного матеріалу не передбачається. Розвиток насінництва у нас сконцентрований на півдні Житомирщини, Черкащині, Полтавщині, Дніпропетровщиніа, Одещині. Всі ці регіони були під контролем України, відповідно там змогли всі посіяти селекційні матеріали і зібрати врожай», – зауважив Тарас Висоцький.

Перегляди: 4