Головна Агрометеорологія Погодні умови уповільнюють ріст і розвиток озимих посівів

Погодні умови уповільнюють ріст і розвиток озимих посівів

Упродовж попередньої декади в Україні утримувалася прохолодна для середини жовтня, сонячна та у більшості областей без істотних опадів погода. Відзначалися великі контрасти денних та нічних температур. Середні добові температури в основному були нижчими від норми на 2-3°С, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на агрометеорологічний бюлетень Укргідрометцентру  за другу декаду поточного місяця.

Як майже і у весь нинішній осінній період, в країні спостерігалося нехарактерне для останніх років повільне накопичення ефективного тепла, що обумовлювало відставання у фазовому розвитку озимини від середніх багаторічних строків майже на тиждень-півтора.

«Упродовж декади на багатьох площах спостерігалися незадовільні умови вологозабезпечення посівів через дефіцит опадів, який утримується у більшості областей з початку вересня (в основному за цей період кількість опадів не перевищила 40-60 % норми). Дефіцит ґрунтової вологи в свою чергу також сприяв уповільненню росту та розвитку рослин», зазначили агрометеорологи.

На більшості площ озимі знаходилися у початкових фазах розвитку – проростання зерна, утворення сходів та 3-го листа. На засіяних площах, де у верхніх шарах ґрунту ще утримувалося достатня кількість продуктивної вологи, агрометеорологічні умови були задовільними.

Перегляди: 1