Головна Ринок України Експорт/імпорт Польща перегляне перелік заборонених для імпорту з України продуктів

Польща перегляне перелік заборонених для імпорту з України продуктів

Польща ймовірно змінить перелік української сільськогосподарської продукції, ввезення якої заборонила минулої суботи у зв’язку з негативними наслідками для власних фермерів.

Про це у коментарі RMF FM розповів міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на «Європейську правду».

Міністр зазначив, що оголошений 15 квітня перелік забороненої до ввезення продукції може змінитися – скоріш за все, з нього вилучать м’ясо, вина та живу худобу.

Коментуючи анонсовані заходи відстеження українського зерна, яке прямує через Польщу транзитом, міністр зазначив, що GPS-маячки будуть застосовуватися до вантажів, які везуть автомобільним та залізничним транспортом. Втім, транспортні засоби можуть для цього групувати, а не створювати трекер для кожної фури з вантажем.

«Транспортні засоби можуть об’єднувати у групи. Не можу сказати, чи це буде 10, чи 20 машин – рішення буде за митною службою», – пояснив міністр.

Раніше Україна домовилась із Польщею про розблокування транзиту свого зерна: вантажі з України будуть контролювати за допомогою системи SENT, щоб знати, чи справді вони виїхали з Польщі.

Європейська комісія привітала угоду між Польщею та Україною щодо транзиту українського зерна, однак підкреслила, що не змінила свою позицію про неприйнятність односторонніх дій Варшави.

Перегляди: 4