Головна Ринок України Експорт/імпорт Польща сподівається на обнуління агротранзиту з України

Польща сподівається на обнуління агротранзиту з України

У польському Мінагро сподіваються, що потреби в зупинці транзиту агропродукції з України не буде.

Про це журналістам у Брюсселі сказав міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на  «Радіо Свобода».

«Наші переговори з представниками українського уряду йшли в цьому напрямку і це були пропозиції з української сторони, що, згідно з тим фактом, мовляв, що 95% торгівлі і потік зерна йде через морський канал і річку Дунай, що це фактично виконання останніх домовленостей… тож транзит повинен припинитися до нуля. Будемо сподіватися, що потреби в такому рішенні не буде», – зазначив урядовець.

Польський міністр також додав, що, заборонивши транзит в односторонньому порядку, можна отримати зустрічну дзеркальну реакцію з українського боку.

«Ми також повинні пам’ятати, що торгівля йде в обох напрямках. Польща також є експортером молочних продуктів, тому інша сторона може вжити заходів у відповідь. Тому тут виступили і польські виробники та переробники молока», – зазначив урядовець.

Євросоюз розглядає правки до проєкту рішення щодо подовження режиму вільної торгівлі з Україною, і може доповнити перелік чутливих продуктів, обсяги яких регулюватимуть, пшеницею. У списку вже є м’ясо птиці, цукор, мед, овес, кукурудза, крупи, мед.

Перегляди: 29