Головна Економіка і аграрна політика Попри проблеми з китайським кредитом, про банкрутство ДПЗКУ не йдеться

Попри проблеми з китайським кредитом, про банкрутство ДПЗКУ не йдеться

Попри складну ситуацію з кредитом китайського Ексімбанку, про дефолт перед постачальниками та покупцями АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» мова не йде.

Як повідомляє «ПроАгро Груп», про це заявив в.о. голови правління ДПЗКУ Василь Коваленко в інтерв’ю «Укрінформу».

«Незважаючи на переддефолтний, по суті, стан за кабальними кредитними зобов’язаннями, навіть з урахуванням низького рівня обігових коштів в корпорації, про дефолт перед нашими постачальниками та покупцями не йдеться. Так, є складнощі у взаєминах з нашими найбільшим кредитором, але банкрутства корпорації ніхто не допустить. Хоча компанія навряд чи переживе ще одну зміну керівництва», – зазначив Василь Коваленко.

Керівник корпорації розповів, що в 2012 році АТ «ДПЗКУ» отримала кредит від китайського Ексімбанку під державна гарантії. І наразі корпорація не може самостійно справитись з борговим навантаженням. Для вирішення цього питання була створена спеціальна міжвідомча комісія, яка має допомогти у вирішенні цього питання.

«Принципове рішення уряду: ДПЗКУ повинна залишатися на ринку і продовжувати функціонувати. Її потрібно перетворити у глобального державного національного зернотрейдера з повним циклом виробництва зерна – від вирощування до продажу. Власне, китайці теж не раз наголошували, що в ДПЗКУ має бути банк землі для вирощування продукції, необхідної для постачання в Китай», – додав Василь Коваленко.

Відповідаючи на питання щодо майбутнього корпорації, в.о. голови правління зазначив, що вирішення питання з китайським кредитом є на сьогодні першочерговим.

«Ми пропонуємо не зупинятися і шукати альтернативні джерела фінансування. Треба погасити кредит китайському Ексімбанку і далі рухатися з чистого листа. Детальний план ми вже представили Кабміну, зараз знаходимось на етапі обговорення» – сказав керівник корпорації.

За його словами, якщо корпорації вдасться реалізувати це план, то протягом двох років реально вивести її із занепаду. Але це при умові формування банку землі, залучення інвестицій та побудові нової корпоративної бізнес-моделі.

«При наявній ліквідності ринку зернових і тому, що Україна знаходиться в лідерах аграрного ринку, ми вийдемо із кризи досить швидко», – запевнив Василь Коваленко.

Перегляди: 2