Головна Агрометеорологія Пошкодження сходів озимих на кінець березня не перевищує 3-5%

Пошкодження сходів озимих на кінець березня не перевищує 3-5%

За повідомленням агрометеорологів (результати маршрутних весняних обстежень посівів озимих культур) більшість площ на кінець березня перебували в доброму та відмінному стані. Відсоток пошкоджених рослин не перевищує 3-5%.

Про це повідомили в Укргідрометцентрі, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на AgroTimes.

У березні на території України внаслідок значно теплішої звичайного погоди активні весняні процеси розпочалися досить рано. Так перехід середньодобової температури повітря через +5°С  у бік підвищення, а разом з цим і початок активної вегетації зимуючих культур, у південних та у Закарпатській областях відбувся у першій декаді березня (на 12-20 днів раніше середніх багаторічних показників). На решті території країни перехід до весни відбувся у другій  декаді березня, що на 1 -1,5 тижні раніше середніх багаторічних показників.

Достатнє прогрівання та оптимальне зволоження верхніх шарів ґрунту у південних областях дозволило розпочати сівбу ярих зернових та зернобобових культур у дуже рані строки, у першій половині місяця. У кінці місяця на цих посівах вже з’явились сходи.

Похолодання та значні опади в останній п’ятиденці березня дещо стримало накопичення тепла, одночасно призупиняло або зменшувало  витрату вологи із ґрунту, що особливо важливо у нинішній ранньовесняний період з огляду на значний дефіцит опадів у південних та центральних областях, що спостерігався упродовж січня-лютого.

Перегляди: 4