Головна Рибництво Промисловий вилов риби скоротився через заблоковані акваторії

Промисловий вилов риби скоротився через заблоковані акваторії

За 4 місяці цього року у водоймах України виловлено понад 777 тонн водних біоресурсів. Торік вилов був більший і становив майже 990 тонн. Спад пов’язаний із заблокованими морями та Каховським водосховищем, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Міністерства аграрної політики та продовольства.

У внутрішніх водоймах України промислові рибалки виловили майже 450 тонн карася сріблястого та понад 77 тонн оселедця чорноморського. Крім того, понад 239 тонн карася сріблястого виловлено  у дніпровських водосховищах. При цьому у річці Дністер та Дністровському лимані вилов карася сріблястого становив понад 203 тонн. Майже 74 тонн оселедця чорноморського виловлено у річці Дунай. Українські моря «закриті» через військову агресію росії.

Цьогорічний промисловий вилов вперше відбувається на основі аукціонних торгів через торгову систему «Прозорро.Продажі». Ця ініціатива вже дала свої перші результати. На сьогодні промисловими рибалками вже фактично сплачено 31,7 млн грн, що втричі більше ніж торік.

Наразі триває нерестова заборона на більшості водоймах України і промислове рибальство там не здійснюється. Після завершення етапу відтворення водних біоресурсів промисел відновиться на акваторіях внутрішніх водойм з урахуванням безпекової ситуації в країні.

Перегляди: 5