Головна Ринок України Експорт/імпорт Робота «зернового коридору» продовжує залишатися малоефективною

Робота «зернового коридору» продовжує залишатися малоефективною

За 38-ий тиждень роботи «зернового коридору» з 17 по 23 квітня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 668,4 тис. тонн агропромислової продукції, що на 5% менше відвантажень цим каналом тиждень тому.

Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Українського клубу аграрного бізнесу.

Кількість кораблів, що були завантажені за минулий тиждень, становила лише 15 одиниць, що, однак, на 1 судно більше показника попереднього тижня.

«Рух кораблів «зерновим коридором» відбувається по інерції, оскільки основною проблемою досі залишається саботаж та зміна підходів інспекцій на вхід з боку російської сторони. Відповідно, це спричиняє зменшення подальшого навантаження суден в портах. В середньому за результатами тижня, що минув, вдалося пройти перевірки не більше 2 суден на день на вихід, що є дуже низьким показником. В кращі періоди роботи цього каналу інспекцію проходило 5,5 суден за день», – зазначили в УКАБ.

Найбільші обсяги експорту протягом 38-го тижня роботи «зернового коридору» становили:

  • кукурудза – 68% експорту за цей період;
  • пшениця – 22%;
  • макуха соняшникова – 8%.

Українська продукція попрямувала в країни Європи (Іспанія, Німеччина та Італія), Азії (Китай, Туреччина та Ємен) та Африки (Туніс та Ліван).

Всього з початку роботи «зернового коридору» з 1 серпня 2022 року по 23 квітня 2023 року вдалося експортувати 28,8 млн т продукції АПК.

Перегляди: 3