Головна Логістика Румунія має намір подвоїти транзит зерна з України

Румунія має намір подвоїти транзит зерна з України

Суховантаж пливе Сулинським каналом. Фото Bloomberg

Румунія збільшить свої транзитні потужності для українського зерна з 2 до 4 мільйонів тонн щомісяця.

Як повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на «Економічну правду», про це заявив міністр транспорту та інфраструктури Румунії Сорін Гріндяну.

Відповідну заяву румунський міністр зробив після переговорів з представниками США, Європейського Союзу, Молдови, України та Румунії щодо альтернативних маршрутів транспортування зерна з України.

«Ми погодилися, що експорт українського зерна має бути прискорений у контексті відомих атак на українські порти Рені та Ізмаїл, що сталися протягом останніх тижнів. Під час цих зустрічей ми підкреслили важливість румунських наземних, залізничних і морських транспортних шляхів для підтримки безперервного потоку експорту та імпорту з України», – сказав Гріндяну.

Він додав, що Сулинський канал на Дунаї є єдиним життєздатним водним шляхом для цих перевезень, тому важливо оптимізувати пропускну спроможність цього маршруту.

«Це була надзвичайно хороша і плідна зустріч, яка дозволить нам, завдяки заходам, яких ми вживемо, збільшити пропускну здатність транзиту зернових з України через Румунію, так що ми зможемо досягти мети в майже 4 мільйони тонн на місяць, з 2 мільйонів тонн, які ми маємо зараз», – підкреслив Гріндяну.

Перегляди: 2