Головна Ринок України Експорт/імпорт Румунія поки не заборонятиме імпорт українського зерна

Румунія поки не заборонятиме імпорт українського зерна

Румунія не заборонятиме в односторонньому порядку імпорт українського зерна і чекатиме, поки Європейська комісія запровадить заходи, спрямовані на допомогу фермерам Центральної та Східної Європи.

Про це заявив міністр сільського господарства Петре Деа, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на «Європейську правду».

«Я думаю, що необхідно почекати… щоб побачити, що вирішить Єврокомісія, а потім ми знову зустрінемося, щоб встановити довгострокові правила, тому що Румунія і Україна є великими країнами-виробниками зерна», – сказав Деа після зустрічі зі своїм українським колегою Миколою Сольським у Бухаресті.

Однак Румунія і Україна будуть проводити щотижневі консультації щодо очікуваних обсягів зерна, прагнучи обмежити імпорт, додав міністр.

Румунія є єдиною з п’яти країн Центральної та Східної Європи, яка не заборонила імпорт українського зерна, але посилила контроль на прикордонних пунктах пропуску.

За словами Сольського, очевидно, що поточна ситуація вимагає «швидких рішень».

 «Ми розуміємо, що ці рішення повинні бути комфортними для румунських фермерів і… ми чекаємо на рішення Європейської комісії», – сказав він.

Анонсоване Єврокомісією обмеження українського агроекспорту виглядає таким, що явно суперечить Угоді про асоціацію з Україною. Угода забороняє введення термінових короткострокових обмежень для захисту нацвиробників.

Перегляди: 4