Головна Новини Надзвичайна подія СБУ викрила на хабарництві митників, які блокували вивезення зерна до ЄС

СБУ викрила на хабарництві митників, які блокували вивезення зерна до ЄС

Службою безпеки викрито керівництво Київської, Львівської та Чернівецької митниць, яке організувало механізм незаконного одержання грошей за оформлення експортно-імпортних операцій, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію СБУ.

За різні суми хабарів вони «гарантували» представникам агрокомпаній безперешкодне митне оформлення оптових партій сільгосппродукції, яку експортували до країн Євросоюзу, зокрема українського зерна. Також учасники злочинного механізму вимагали гроші з підприємців, які ввозили в Україну іноземні товари широкого вжитку для подальшого продажу у торгових мережах нашої держави.

Зазначається, що організатори схеми щодня отримували «прибутки» у сотні тисяч гривень. У разі відмови сплачувати «данину» – створювали штучні перешкоди під час проведення митних процедур і робили бюрократичні «відмови» у провезенні продукції.

Зокрема, задокументовано факт вимагання грошей співробітником митниці у столичному регіоні. Серед іншого, він вимагав кошти у бізнесмена, який з початку повномасштабного вторгнення пішов на службу до ЗСУ і бере участь у бойових діях. Тож, аби його фірма працювала, він вимушений був взяти декілька днів відпустки, щоб заплатити хабар. Співробітники СБУ затримали чиновника «на гарячому» під час отримання всієї суми неправомірної вигоди. Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру для нього та інших учасників оборудки.

Крім того, правоохоронці провели обшуки за місцями проживання та роботи заступника начальника Чернівецької митниці, а також у посадовців митного поста «Городок» на Львівщині.

У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин правопорушень і притягнення винних до відповідальності.

Перегляди: 2