Головна Новини Ринок України Сезон полуниці стартує на два тижні раніше з минулорічною ціною

Сезон полуниці стартує на два тижні раніше з минулорічною ціною

Аграрії, які вирощують полуницю у відкритому ґрунті, орієнтують споживачів на другу половину травня.

Про це пише «ПроАгро Груп» з посиланням на AgroPortal.

До прикладу, у «Фазенді Мартинюків» (Тернопільська область) у попередні роки перша стигла ягода була 25-27 травня, цьогоріч очікують на 5-8 днів раніше.

Щодо ціни, то власнику господарства Ігорю Мартинюку складно прогнозувати, адже, з одного боку, заморозки все ж таки забрали частину врожаїв у відкритому ґрунті, але з кожним роком зростають площі під закритим. І хоч собівартість там значно вища, та за збільшення обсягів такої ягоди ціна все одно буде знижуватись. За його словами, ціна цього сезону буде дуже близькою до минулорічної.

У господарстві Семенків (Чернівецька область) також орієнтуються на ціну, яка була торік. За словами Людмили Семенко, у сезоні-2023 полуниця у господарстві була рентабельною, у середньому ціна по господарству склала 37 грн/кг.

Водночас в УКАБ нагадують, що традиційно пропозиція полуниці зростала з квітня та досягала свого піку в другій половині червня. За інформацією аналітика УКАБ Максима Гопки, на кінець квітня ціна становить 150-200 грн./кг. За останні декілька років такий діапазон у середньому й був. Ціна почне зменшуватися з травня.

Перегляди: 331