Головна Тваринництво Молоковиробництво Сезон великого молока почав знижувати ціни на сировину

Сезон великого молока почав знижувати ціни на сировину

Ціни на молоко-сировину в Україні станом на 9 травня знизились на 22-40 копійок, порівняно з квітнем. Про це повідомив аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі, передає «ПроАгро Груп».

Середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку знизилась до 11,73 грн./кг без ПДВ, що на 40 копійок менше ніж у квітні. Діапазон цін на цей ґатунок в господарствах варіюється від 10,5 грн/кг до 12,5 грн./кг. Верхня межа діапазону цін залишилася незмінною, але нижня межа опустилася на 34 копійки. 

Вищий ґатунок також подешевів на 40 копійок порівняно до минулого місяця. В середньому ціна на молоко цього ґатунку склала 11,73 грн./кг без ПДВ, а діапазон коливався від 10 до 12,1 грн./кг без ПДВ, як і в квітні.

Середня ціна на молоко першого ґатунку знизилась на 22 копійки, порівняно з квітнем, і склала 11,42 грн./кг без ПДВ. Мінімальна ціна в господарствах складала 9,5 грн./кг і знизилась на 50 копійок порівняно до минулого місяця. Максимальна ціна на перший ґатунок склала 11,22 грн./кг, що на 58 копійок менше, ніж в квітні.

Відповідно, середньозважена ціна трьох ґатунків опустилася на 34 копійки і склала 11,63 грн./кг без ПДВ.

На думку Георгія Кухалейшвілі, продовження тенденції зниження закупівельних цін на молоко-сировину в Україні цілком закономірне в умовах слабкого попиту на молочну продукцію на внутрішньому і зовнішніх ринках. Певним чином на зміну цін вплинули сезон великого молока і перешкоди для експортних поставок транзитом через ЄС внаслідок страйків транспортних компаній в Польщі.

Перегляди: 3