Головна Новини Ринок України Ще більше продуктивності під час висіву зернових

Ще більше продуктивності під час висіву зернових

Належний обробіток ґрунту та використання спеціалізованої техніки під час вирощування сільськогосподарських культур дає змогу отримати найкращий економічний результат.

Компанія Väderstad має сучасні, інноваційні рішення для досягнення високих результатів продуктивності під час висівання зернових культур. Одним із таких рішень є високопродуктивні агрегати для суцільного висіву зернових культур — сівалки Inspire 1200S/C із робочою шириною захвату 12 м. Конструкторам компанії вдалося поєднати у новій машині продуктивність, маневреність, надійність і простоту використання.

Сівалка Inspire 1200 доступна у двох різних модифікаціях – Inspire 1200S і Inspire 1200C. Головною їхньою відмінністю є можливість Inspire 1200C одночасно з висівом вносити сухі гранульовані мінеральні добрива. Сівалка Inspire 1200C має один із найбільших бункерів у своєму класі — його об’єм становить 7 200 л. При цьому його розділено на два окремих відділення місткістю 2200 та 5000 л. А от сівалка Inspire 1200S (без можливості вносити гранульовані добрива) має один суцільний бункер місткістю 5 000 л.

Попри значну ширину захвату, сівалки потребують невеликого тягового зусилля для приводу — залежно від версії S/C та польових умов, середня потужність становить близько 20 к. с. на кожний метр ширини захвату. При цьому гідросистема трактора повинна забезпечувати потік оливи на рівні 160 л/хв для Inspire 1200 S і 190 л/хв для Inspire 1200 C.

Нагадаємо, продуктова лінійка техніки для суцільного висіву зернових культур у виробничому портфоліо компанії представлено досить широко. Наразі компанія пропонує сівалки двох типів — це потужні та «всюдихідні» сівалки Rapid із робочою шириною від 3 до 8 м та більш елегантні сівалки Spirit із робочою шириною від 3 до 9 м.

Відмінний результат незалежно від технології обробітку ґрунту

Наразі в світі домінуючим методом землеробства є мульчувальний, основою якого є змішування рослинних решток із ґрунтом, у який буде висаджено насіння.

Не секрет, що рослинні рештки в посівному ложі заважають доброму контакту насіння з ґрунтом, тим самим знижуючи рівномірність сходів і, зрештою, загальну врожайність культури.

Завдяки диско-анкерним сошникам унікальної конфігурації висівні комплексів Rapid від компанії Väderstad відмінно звільняють посівне ложе від рослинних решток, що дає змогу покласти насінину на відносно тверду поверхню і забезпечити її надійний контакт із ґрунтом. Уперше ці сошники компанія використала 25 років тому, проте й сьогодні вони показують високу ефективність у роботі порівняно із сошниками іншої конструкції.

Також слід зауважити, що, окрім високої якості звільнення посівного ложа від рослинних решток, ці сошники характеризуються високою точністю дотримання глибини закладання насіння: за допомогою спеціальних металевих тяг кожне опорне колесо пов’язане із двома сошниками, які розташовані попереду нього. Завдяки цьому вдається досягати рівномірної глибини загортання насіння в будь-яких умовах.

Притискне зусилля на кожен із сошників становить понад 150 кг, що дає їм змогу легко проникати в ґрунт і бути стабільними навіть за сівби на високих швидкостях. Крім того, конструкція висівного комплексу та його технічні можливості дають змогу налаштувати його роботу так, аби сошники для висівання насіння завжди працювали на більшу глибину, ніж дискове знаряддя, яке розташоване у передній частині агрегату. Таким чином висіяне насіння завжди потрапляє на тверде капілярне висівне ложе, що сприяє швидкому його проростанню.

Висіваємо не кілограми, а насіння

Точне встановлення норми висіву зернових культур є справжнім випробуванням для більшості агрономів та керівників сільськогосподарських підприємств.

Агрономи «старої школи» ще й досі налаштовують свої сівалки на висівання певної кількості кілограм зерна на гектар. Але сучасні підходи вимагають іншого — висівати не кілограми, а насіння буквально поштучно. Якщо порівнювати норми висівання в кілограмах на гектар і кількості насінин на гектар, то принципова перевага останньої полягає в тому, що вона не залежить ні від типу насіння, ні від його абсолютної ваги (термін, який застосовуються для визначення ваги в грамах 1000 насінин кондиційної вологості, взятих без вибору із загальної маси очищеного насіння), ні від відмінностей між різними партіями посівного матеріалу.

Компанія Väderstad пропонує автоматичну систему регулювання норми висіву SeedEye, яка дає змогу корегувати її у режимі реального часу. Оптичні датчики з точністю до насінини підраховують кількість насіння, що проходить через висівні трубки, і дає змогу визначити кількість посівного матеріалу, що потрапляє з дозувальних пристроїв сівалки на кожен квадратний метр поля.

Це означає, що підрахунки на основі ваги, наприклад, у кг/га, залишились у минулому. Відтепер використовується одиниця виміру, яка має практичне значення, — кількість насінин на квадратний метр.

Якщо бажана норма висіву становить 275 насінини/м2, то система SeedEye забезпечить висів саме цієї кількості насіння, незважаючи на будь-які чинники, що могли б призвести до відхилень від норми. Оператору, агроному чи керівнику підприємства необхідно лише вказати потрібну норму висіву із врахуванням польової схожості насіння можливими втратами, а про решту в автоматичному режимі подбає система SeedEye. Жодних додаткових калібрувань висівних пристроїв не потрібно.

Перегляди: 0