Головна Рослинництво Зернові Щодня в «зерновому коридорі» з десяти запланованих інспекцій відбувається лише шість

Щодня в «зерновому коридорі» з десяти запланованих інспекцій відбувається лише шість

За два дні з портів «великої Одеси» у рамках «зернової ініціативи» вийшли 11 суден з 422 тис. тонн агропродукції для Африки, Азії та Європи, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури у Facebook.

Зокрема, серед них балкер ALANDA STAR з 30,8 тис. тонн пшениці для Єгипту, а також танкер EUROCHAMPION з 45 тис. тонн олії для Індії.

В міністерстві зазначають, що ключовою перешкодою в роботі «зернового коридору» залишається гальмування з боку рф під різними приводами інспекції суден в Босфорі. Це призвело до стабільної черги в 90+ суден, мільйонних збитків вантажовласників, недоекспорту мінімум в 5-6 млн. тонн впродовж року.

Так, станом на 27 грудня в Босфорі на інспекцію очікують 96 суден, з яких 71 — на вхід до портів, а 25 — вже завантажені агропродукцією. Щоденно відбувається лише 6 з 10 запланованих інспекцій. Окрім зменшення кількості інспекційних груп, російська сторона затягує час самих інспекцій через вимоги перевіряти параметри суден, які не регламентуються документами СКЦ та не мають жодного відношення до предмету перевірки. Через такі дії скорочується кількість флоту, який рухається під завантаження українською агропродукцією.

Для прикладу, нещодавно порт Одеси відправив балкер BRAVE M з 28 тис. тонн зерна для африканської Лівії. До цього він місяць очікував на інспекцію в коридорі, щоб зайти до порту під завантаження.

З 1 серпня з портів «великої Одеси» вийшли 605 суден, які експортували 15,9 млн. тонн українського продовольства до країн Азії, Європи та Африки.

Перегляди: 3