Головна Новини Ринок України Свині живою вагою продовжують дорожчати

Свині живою вагою продовжують дорожчати

Другий тиждень березня приніс операторам вітчизняного ринку свинини подальше зміцнення котирувань. За підсумками торгів минулої п’ятниці, оператори переглянули ціни реалізації живця в середньому на 4,5–6% у бік зростання, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на дані моніторингу Асоціації «Свинарі України».

Так, в усіх регіонах країни більшість товарних партій живця цього тижня закуповують по 65–66 грн./кг, хоча епізодично зустрічаються цінові пропозиції на рівні 67 грн./кг. Середньозважена ринкова позначка зупинилася на рівні 65,4 грн./кг, що на 4,7% вище за показник попереднього тижня.

«Думки операторів щодо подальшої цінової динаміки типово різняться. Частина м’ясопереробників очікує на зміну вектора руху цін, заявляючи про млявість реалізації, несприятливі для активнішого споживання погодні умови і початок передвеликоднього посту. Низка інших, навпаки, відзначають відносно рівні продажі, тому не передбачають помітної зміни цін», – зазначили в АСУ.  

Водночас про профіцит кондиційної свинини наразі не йдеться. Хоча місцями шириться інформація про активну пропозицію великовагових тварин з боку населення та/чи дрібних ситуативних фермерів, проте ані за обсягами, ані за якістю, на думку низки заготівельників, така пропозиція істотної конкуренції промисловій свинині не становить. 

Перегляди: 14