Головна Новини Ринок України Свині живою вагою продовжують дорожчати

Свині живою вагою продовжують дорожчати

У другій декаді вересня ціни на ринку живця свиней продовжили висхідний рух, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на підсумки щотижневого моніторингу Асоціації «Свинарі України».

Приріст цін на свинину живою масою дещо сповільнився (+2,3% порівняно з початком вересня проти +4% тижнем раніше) проте характер руху не змінився, прокоментували аналітики АСУ. Так, у ході минулих торгів більшість товарних партій «розписали» у середньому на 2 грн./кг дорожче ніж тижнем раніше, тож більшість операторів Заходу, Центру та Півдня цього тижня працювали в межах 84-86 грн./кг, тоді як на Сході ціни були дещо вищими. Середньозважена ціна зупинилася на рівні 85,2 грн./кг, а регіональна розбіжність цін стала менш вираженою.

«Обмеженість пропозиції кондиційної свинини на тлі активного попиту з боку заготівельників спричинило продовження позитивної цінової динаміки. Так, пропозиція свинини все ще відчуває наслідки впливу літньої спеки на приріст живої маси тварин, адже низка виробників досі реалізують менші ніж зазвичай товарні партії або тварин меншою масою. З огляду на це, конкуренція між заготівельниками минулого тижня зберігалася на високому рівні, як і боротьба «за покупця» між постачальниками охолодженого м’яса, яка тисне на оптові ціни відповідної продукції. Тож низка представників м’ясопереробної галузі очікує на поступове вирівнювання попиту та пропозиції свинини, а також закупівельних цін під впливом сезонних чинників», – зазначили в асоціації.

Перегляди: 5