Головна Тваринництво Молоковиробництво У грудні сире молоко подорожчало в середньому ще на 6%

У грудні сире молоко подорожчало в середньому ще на 6%

Поточного місяця у порівнянні з минулим сире молоко в Україні в середньому подорожчало на 81 коп. (+6%), повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на Асоціацію виробників молока.

Так, середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку станом на 10 грудня склала 14,61 грн./кг без ПДВ, що на 83 коп. більше ніж місяць тому. Діапазон цін на цей ґатунок в господарствах варіюється від 14 до 15 грн./кг без ПДВ. Нижня межа цінового діапазону виросла на 90 коп., а верхня межа збільшилась на 75 коп. за останній місяць.

Вищий ґатунок в середньому коштує 14,61 грн./кг без ПДВ. За останній місяць ціна на цей ґатунок виросла на 83 коп. Ціни на молоко вищого ґатунку коливаються від 14 до 15 грн./кг без ПДВ. Нижня межа цінового діапазону виросла на 90 коп., а верхня – на 75 коп.

Середня ціна на молоко першого ґатунку склала 13,52 грн./кг без ПДВ і збільшилась на 77 коп. порівняно до результатів попереднього моніторингу. Мінімальна ціна в господарствах склала 12,80 грн./кг і не змінилася за останній місяць. Максимальна ціна на перший ґатунок склала 14,20 грн./кг, що на 1,2 грн. більше порівняно до моніторингу, який було проведено місяць тому.

Відповідно, середньозважена ціна трьох ґатунків склала 14,25 грн./кг без ПДВ і збільшилася на 81 коп.

«Молоко-сировина продовжує дорожчати в умовах її обмеженої пропозиції на внутрішньому ринку. Попри те, що промислові підприємства нарощують обсяги надоїв та прагнуть вийти на довоєнні рівні виробництва, виробники свіжої молочної продукції та сировари все одно відчувають нестачу сировини», – прокоментував аналітик АВМ Георгій Кухалейшвілі.

Перегляди: 8