Головна Рослинництво Зернові У квітні перевезення зернових залізницею скоротилися до мінімуму

У квітні перевезення зернових залізницею скоротилися до мінімуму

У квітні спостерігається падіння обсягів перевезення зернових вантажів до мінімуму за останні п’ять місяців.

Про це йшлося під час онлайн-наради представників Укрзалізниці та аграрного ринку у четвер, 20 квітня, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на Rail.insider.

Як розповів заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, за 19 діб квітня на експорт залізницею перевезли 1 537 тис. тонн зернових вантажів. У напрямку портів транспортовано 1 157 тис. тонн, а до західних прикордонних переходів — 380 тис. тонн.

«Це нижче показника минулого місяця і нижче показників останніх майже п’яти місяців. Якщо така динаміка буде зберігатися, то загалом за місяць перевеземо на експорт менш ніж 2,5 млн. тонн. У найкращі місяці ми перевозили 3,2 та 3,4 млн. тонн. Тобто бачимо, що є суттєве просідання перевезень через проблеми на кордоні та із «зерновим коридором», — розповів представник УЗ.

Також скоротилися обсяги навантаження агропродукції. З початку квітня показник становив 1 457 тис. тонн. Це 21,9% від загального обсягу. Водночас середньодобове навантаження наразі становить 77 тис. тонн.

«Восени та у січні ми вантажили понад 100 тис. тонн. Тож бачу просідання середньодобового навантаження зерна. Ми очікували, що буде приблизно 93 тис. тонн, але, на жаль, маємо на сьогодні лише 77 тис. тонн», — зауважив Валерій Ткачов.

Окрім того, фіксується падіння передачі вагонів із зерновими вантажами через кордон. Якщо на початку квітня цей показник сягав 590 одиниць рухомого складу, то наразі він скоротився на 37%, до 374 вагонів. Попри це за місяць вдалося зменшити кількість вагонів з аграрними вантажами, що очікують передачі через західні прикордонні переходи.

Перегляди: 3