Головна Новини Ринок України У квітні зафіксоване найнижче зростання споживчих цін

У квітні зафіксоване найнижче зростання споживчих цін

Минулого місяця зростання цін на споживчому ринку склало 0,2% проти попереднього. Це найнижчий показник з лютого 2022 року, коли розпочалася повномасштабна військова агресія рф проти України. Ціни на продукти харчування зросли на 0,3%, що також є найнижчим показником за період війни.

Про це поінформував директор ННЦ «Інститут аграрної економіки» Юрій Лупенко, передає «ПроАгро Груп».

Найнижчим є зростання споживчих цін і у річному вимірі: проти квітня 2022 року вони зросли на 17,9%. Сповільнення темпів зростання цін на споживчому ринку тривало з листопада 2022 року по березень 2023 року, коли вони зросли на 1,5% проти попереднього місяця. Однак у квітні ці темпи впали майже до мінімуму – до 0,2%.

У квітні проти березня 2023 року ціни на продукти харчування зросли в середньому на 0,3%. При цьому найбільше зросли ціни на м’ясо й м’ясопродукти (+3,3%), а також на рибу та продукти з риби (+0,5%). Водночас знизилися ціни на яйця (-8,7%), олію соняшникову (-1,6%), фрукти (‑1,4%), молоко (-0,8%) та цукор (-0,3%). На рівні березневих залишилися ціни на хліб і хлібопродукти та масло, зазначив науковець.

Ціни на овочі, які у березні цього року зросли на 17,3% проти лютого і стали основним драйвером зростання цін на продукти харчування, у квітні зросли лише на 0,3%.

За результатами досліджень науковців ННЦ, торік падіння цін на овочі розпочалося у липні, повторилося у серпні-вересні та листопаді, підкреслив експерт. Отже, сповільнення зростання і спадні тенденції щодо цін на продукти харчування стають все більш реальними, а з надходженням продукції нового врожаю будуть ще більш відчутними, підсумував Юрій Лупенко.

Перегляди: 6